Pielgrzymka do Włoch

PIELGRZYMKA  PARAFII  ŚW.  STANISŁAWA  W  SZCZAWINIE

27.05 - 04.06. 2022

 

WIEDEŃ – WENECJA – PADWA –   SAN MARINO – ASYŻ –  RZYM – WATYKAN –  MONTE CASSINO – SAN GIOVANI ROTONDO – MANOPPELLO – LANCIANO

 

1 DZIEŃ:  PT     ( 27.05.2022 )

SZCZAWIN, godz. 10.45 podstawienie autokaru na parking przed Kościołem   - godz. 11.00 – odjazd. Przejazd przez Czechy i Austrię – ok 21.00 przyjazd do  WIEDNIA – Wjazd na KAHLENBERG  - nawiedzenie kościoła św. Józefa –  objazd Ringu – dalsza podróż do Włoch . Po drodze jeden dłuższy postój na kolację  / prowiant własny uczestników /

 

2 DZIEŃ:  SO   ( 28.05.2022 )

Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto  - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka – zdaniem Napoleona Bonaparte „najpiękniejszego salonu świata”. Następnie Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd do PADWY - nawiedzenie sanktuarium Św. Antoniego. Msza Św. Przejazd do hotelu w okolicy RIMINI Zakwaterowanie w hotelu  - Obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ:   N   ( 29.05.2022 )

Śniadanie. Wyjazd do SAN MARINO  - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Umbrii. Wizyta w ASYŻU - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsce śmierci świętego. Wizyta w konwencie franciszkańskim którego częścią jest Bazylika Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać min. cykl 24 fresków mistrza Giotto. Msza Św. Następnie udamy się naspacer przez centrum miasta na koniec, którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do Hotelu we FIUGGI Zakwaterowanie w hotelu  - Obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ:  PN     ( 30.05.2022 )  

Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie rozpoczniemy od Via Appia – antycznej drogi przy której znajdują Katakumby - zwiedzanie podziemnych cmentarzysk. Msza Św. Następnie nawiedzimy Bazylikę Św. Pawła za Murami . Dalej pojedziemy metrem do  Bazyliki Matki Boskiej Większej zwanej również Bazyliką Matki Boskiej Śnieżnej                       a następnie przejdziemy do Bazyliki Św. Jana na Lateranie przy której znajdują się Święte Schody które według tradycji zostały sprowadzone z Ziemi Świętej do Rzymu przez św. Helenę – matkę cesarza Konstantyna. Powrót do hotelu we FIUGGI.  Obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ: WT   ( 31.05.2022 )

Śniadanie. Ponowny wyjazd do RZYMU  Przejazd do WATYKANU . Nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra - największego kościoła rzymskokatolickiego na świecie wybudowanego w miejscu w którym od 2 tyś lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. Udamy się najpierw do grobu                Św. Jana Pawła II i podziękowania Bogu za Jego kanonizację  - wspólną modlitwą. W bazylice będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynna Pieta M. Anioła - "najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ". Msza Św. Po mszy zwiedzanie „wiecznego miasta”: Zamek Św. Anioła,, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości, Plac Weneckiego przy którym stoi pomnik króla Wiktora Emanuela II, Kapitol, z Kapitolu spojrzymy na antyczne Forum Romanum, a następnie poprzez Via Forli Imperiali dotrzemy do słynnego Colosseum. Na koniec naszego pobytu w Rzymie zobaczymy Fontannę di Trevi oraz Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do Hotelu we FIUGGI.  Obiadokolacja, nocleg.

 

6 DZIEŃ: ŚR      ( 01.06.2022 )

Śniadanie. Po którym udamy się w dalszą drogę do MONTE  CASSINO  - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Polowa msza św. Następnie zwiedzimy Opactwo Benedyktynów, które założył Benedykt z Nursji w roku 529. Strategiczne położenie budowli, niedaleko ważnej drogi łączącej Rzym z Neapolem, sprawiało, że wielokrotnie klasztor stawał się celem prób zdobycia.  Następnie przejedziemy  do SAN GIOVANI ROTONDO gdzie nawiedzimy  Sanktuarium Św. Ojca Pio z Pietrelciny  , miejsca związane z pobytem i jego działalnością  oraz poświęconego mu muzeum. Zakwaterowanie w hotelu  - Obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ:  CZW   ( 02.06.2022 )

Śniadanie. Msza św. w sanktuarium Św.Ojca Pio. Po mszy przejazd do LANCIANO gdzie nawiedzimy miejsce pierwszego w historii chrześcijaństwa Cudu Eucharystycznego. Następnie przejedziemy do  MANOPPELLO gdzie nawiedzimy  kościół Kapucynów gdzie od XVI wieku przechowywany jest Volto Santo - Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa, który jak głosi miejscowa legenda  trafił do tego zapomnianego zakątka Włoch za sprawą "cudownej interwencji Niebios" .. Przejazd do hotelu w okolicy RIMINI  Zakwaterowanie w hotelu  - Obiadokolacja, nocleg.

 

8 DZIEŃ:  PT     ( 03.06.2022 )

Śniadanie . Pobyt wypoczynkowy na Riwierze Adriatyckiej - czas wolny . Obiadokolacja, nocleg.  Popołudniowa msza św.

 

9 DZIEŃ:  SO     ( 04.06.2022 )

Śniadanie . Po którym udamy się w drogę do Polski - po drodze do domu – przyjazd do Znojma (granica Austria - Czechy) – Obiadokolacja  – dalsza podróż do Polski  Przyjazd  do SZCZAWINA  po północy z soboty na niedzielę   

 

ZAKWATEROWANIE:

7 noclegów noclegów hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami: 3 noclegi w okolicy Rimini, 1 nocleg w okolicach SGR  , 3 noclegi w okolicy Rzymu ,

 

WYŻYWIENIE:

7 śniadań wzmocnionych, 7 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej ,

 

TRANSPORT:

Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem

 

UBEZPIECZENIE:

Signal Iduna S. A. - koszty leczenia wraz z chorobami przewlekłymi  – 60.000 Euro , NNW – 15.000 zł , bagaż – 1000 zł

 

CENA : 2.300,00 zł   +   90 EURO :   (  46 płacące  )

 

Cena obejmuje : Zakwaterowanie , wyżywienie , transport , ubezpieczenie , pilota

 

Cena obejmuje poniższy program :

  1. rejs w Wenecji
  2. bilety na metro w Rzymie
  3. bilety do Katakumb
  4. Przewodnicy  w Rzymie . Asyżu
  5. słuchawki - system Alma Tour Guide *
  6. bilety na autobus w SGR ,

 

Informacje praktyczne

Trasa przejazdu Cieszyn - Wenecja (1.000 km), ok. 14 h. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Orientacyjna cena dodatkowych posiłków w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 20 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 3-4 EUR na os.

 

UWAGA :

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo możliwości zmiany kolejności zwiedzanych obiektów .

 

* system Alma Tour Guide ( bezprzewodowy elektroniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem / przewodnikiem a uczestnikami wycieczki powodujący , że podczas zwiedzania cały czas uczestnicy słyszą zarówno przewodnika jak i pilota grupy )

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczawinie, siedziba: Szczawin, Kościelna 27.