Ogłoszenia Parafialne

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 STYCZEŃ

Ogłoszenia parafialne:

 1. Zakończyły się msze święte kolędowe, z łaski wspólnej modlitwy i błogosławieństwa skorzystało 307 rodzin, składam dzisiaj serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

 2. Dzisiaj po sumie zapraszam na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu orkiestry i zespołu SZCZAWINIANKI, któremu patronuje Gminne Centrum Kultury w Dzierżąznej.

 3. W czwartek 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, kończy się tego dnia tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków i choinek. Msze św. z poświeceniem gromnic o godz. 9.00 i 17.00, jest niewielka ilość gromnic woskowych do nabycia w zakrystii. Tego dnia obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego, zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

 4. W związku z zakończeniem okresu wystawiania szopek w sobotę na godz 9.00 proszę o pomoc w rozebraniu choinek i żłóbka.

 5. Za tydzień na sumie poświęcenie modlitewników dla dzieci, które przygotowują się do I-ej komunii świętej.

 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, są dostępne tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 STYCZEŃ

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne:

 

 1. Od 3 stycznia gromadzimy się w świątyni o godz. 18.00 na msze kolędowe, aby podczas najpiękniejszej z modlitw, jaką jest Eucharystia, wypraszać Boże błogosławieństwo i łaski dla naszych rodzin naszej parafii. Porządek MSZY ŚW. dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotce.

 2. Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza dzieci i młodzież w czasie ferii do salki w remizie, są tam przygotowane stół do ping ponga, bilard i piłkarzyki. Możliwość skorzystania w godz. 8.00 – 20.00 po uprzednim zgłoszeniu do panów:

Włodzimierz Kacprzak tel. 665 063 472

Grzegorz Rosiński tel. 785 953 166

Michał Kosielski tel.665 450 483.

początek od 15 stycznia, wstęp jest darmowy, sala ogrzewana, wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć to dobre dzieło mogą dorzucić parę złotych na media do wystawionej skarbonki. Serdecznie zapraszamy

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, są dostępne tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.


II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 STYCZEŃ

Ogłoszenia parafialne:

 

 1. Od 3 stycznia gromadzimy się w świątyni o godz. 18.00 na msze kolędowe, aby podczas najpiękniejszej z modlitw, jaką jest Eucharystia, wypraszać Boże błogosławieństwo i łaski dla naszych rodzin naszej parafii. Porządek MSZY ŚW. dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotce.

 2. Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza dzieci i młodzież w czasie ferii do salki w remizie, są tam przygotowane stół do ping ponga, bilard i piłkarzyki. Możliwość skorzystania w godz. 8.00 – 20.00 po uprzednim zgłoszeniu do panów:

  Włodzimierz Kacprzak tel. 665 063 472

  Grzegorz Rosiński tel. 785 953 166

  Michał Kosielski tel.665 450 483.

  początek od 15 stycznia, wstęp jest darmowy, sala ogrzewana, wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć to dobre dzieło mogą dorzucić parę złotych na media do wystawionej skarbonki. Serdecznie zapraszamy

 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, są dostępne tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, dodatkowo Niedziela przygotowała dodatek poświęcony pamięci papieża-seniora Benedykta XVI.


NOWY ROK - ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 

Ogłoszenia parafialne:

 

 1. Dzisiaj w pierwszy dzień nowego roku obchodzimy Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o pokój na świecie i błogosławieństwo w Nowym Roku.

 2. W dniu wczorajszym, o godz. 9.54 odszedł do Pana papież–senior

Benedykt XVI. Polecajmy Go w naszych modlitw miłosierdziu Bożemu. Uroczystości pogrzebowe na Watykanie w czwartek 5 stycznia o godz. 9.30. W czwartek o godz. 18 odprawiona zostanie msza św. w intencji Jego zbawienia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. Od 3 stycznia zapraszam do świątyni na godz. 18.00 na msze kolędowe, aby podczas najpiękniejszej z modlitw, jaką jest Eucharystia, wypraszać Boże błogosławieństwo i łaski dla naszych rodzin naszej parafii. Porządek kolędy dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotce.

 2. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, msze św. o godz. 8.30, w Swędowie o 10.45, po sumie o 12.30 wyruszymy ze śpiewem kolęd w orszaku. Po dojściu na plac przed remizą Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i sołectwo Glinnik zapraszają na ciepły posiłek, słodki poczęstunek, kawę i herbatę oraz anielskie prezenty dla dzieci. Tego dnia nie będzie mszy św. wieczornej.

 3. Z racji, że w tym miesiącu pierwszy piątek pokrywa się z uroczystością Objawienia Pańskiego, do chorych z komunią świętą udam się dzień wcześniej, tj. 5 stycznia.

 4. Polecamy do lektury prasę katolicką, tygodniki Niedziela oraz Gość Niedzielny

Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą…”

Wszystkim naszym Parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia, aby Chrystus Pan w rozpoczynającym się roku, w dobrych radach, w dobrym bycie wspierał Was swoją łaską i siłą. Szczęść Boże!

 

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE

Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM RODZIN - 2023

 

3 STYCZEŃ      SZCZAWIN KOŚCIELNY

7 STYCZEŃ      SZCZAWIN DUŻY

 

9 STYCZEŃ      SZCZAWIN KOLONIA

10 STYCZEŃ     SZCZAWIN MAŁY

12 STYCZEŃ     JEŻEWO

13 STYCZEŃ     SIEDLISKO

14 STYCZEŃ     SWĘDÓW: NAD TOREM, LEŚNA I PRZYLEGŁE

 

16 STYCZEŃ     SWĘDÓW: GŁÓWNA, POLUDNIOWA I PRZYLEGŁE

17 STYCZEŃ      WOŁYŃ

19 STYCZEŃ      GLINNIK I SAMOTNIK

20 STYCZEŃ     SMARDZEW

21 STYCZEŃ      MACIEJÓW I ROZALINÓW

 

23 STYCZEŃ      JANÓW, JÓZEFÓW, PALESTYNA I UKRAINA

24 STYCZEŃ     CZAPLINEK

25 STYCZEŃ     PODOLE I MARCJANKA

26 STYCZEŃ     ANIELIN SWĘDOWSKI

28 STYCZEŃ     DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGLI W WYZNACZONYM CZASIE

 

 
BOŻE NARODZENIE 2022

 1. Wyrazy wdzięczności składam wszystkim, którzy swoją pracą i ofiarnością przyczynili się do piękna przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać orkiestrze, Oli Rogalskiej za śpiew na uwielbienie, za dekorację Kościoła i przygotowanie żłóbka: Elżbiecie i Karolowi Stopczykom, Romanowi Gorącemu, Marii i Weronice Kacprzak, Krystynie Kosielskiej, Hannie Jędrzejczak oraz pomysłodawczyni dekoracji Katarzynie Stopczyk-Rogalskiej. Podziękowania kieruję do Pani Jadwigi Jędrzejczak, za materialne wsparcie zakupu kwiatów, choinek i dekoracji (stojaki, lampki, bombki) oraz słodycze dla dzieci uczestniczących w roratach.

 2. Jutro II dzień świąt, porządek mszy świętych niedzielny.

 3. Zapraszam w SOBOTĘ ( 31 grudnia ) na msze św. dziękczynną za miniony rok. Po mszy św. o godz. 17-tej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za miniony rok kalendarzowy.

 4. W NIEDZIELĘ 01 stycznia obchodzimy Uroczystość M. N. P. Bożej Rodzicielki. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o pokój na świecie i błogosławieństwo w Nowym Roku.

 5. Od 2 stycznia zapraszam do świątyni na msze wieczorne kolędowe, aby podczas najpiękniejszej z modlitw, jaką jest Eucharystia, wypraszać Boże błogosławieństwo i łaski dla naszych rodzin naszej parafii. Porządek będzie wkrótce dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotce.

 6. Pragniemy wzorem ubiegłego roku zorganizować Orszak Trzech Króli. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, aby tego dnia wziąć udział we wspólnym świętowaniu. Przypominam, że materialnym wsparciem dla organizacji tej uroczystości były ofiary zbierane codziennie na roratach, w pierwszych dwóch tygodniach zebrano 1286zł.

 7. Bóg zapłać wszystkim Państwu roznoszącym opłatki. Zebrano 1900 z Anielina Swędowskiego I Swędowa, z Czaplinka - 600 zł, ze Szczawina Dużego – 950 zł. Bóg zapłać.

 8. Przypominam, że parafia nasza ma nową stronę internetową, jej adres to: www.stanislaw-szczawin.wiara.org.pl, jest ona oficjalnym kanałem informacyjnym naszej parafii.

 9. Bóg zapłać za składane ofiary, zarówno za utrzymanie parafii, jak i na remont parkanu w postaci zakupu cegiełek jak i ofiar wpłaconych na konto.

 10. Polecamy do lektury prasę katolicką, tygodniki Niedziela oraz Gość Niedzielny

Niedawno modliliśmy się słowami pieśni adwentowej: „Bóg kiedyś stał się jednym z nas, by nas przemienić w siebie…”

Wszystkim naszym Parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia, aby nasze serca odnowione przez spotkanie z Nowonarodzonym Dzięciątkiem zapałały pragnieniem upodobnienia się do Jezusa, Księcia Pokoju, niech Jego łaska nas prowadzi po drogach świętości, aby drugi człowiek po spotkaniu z nami mógł powiedzieć, że spotkał ucznia Chrystusa. Szczęść Boże!
IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 GRUDZIEŃ

Ogłoszenia parafialne:

 1. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom za wczorajsze wysprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła i plebanii, obsadzenie choinek i przygotowanie stelażu pod żłóbek, dziękuję Panom Krzysztofowi Salomonowi, Piotrowi Mrozikowi, Józefowi Łubie i Wojciechowi Nawrockiemu, Paniom Krystynie Kosielskiej, Barbarze Majchrzak, Hannie Jędrzejczak, Klaudii Maciaszczyk i Julii Królikowskiej, Państwu Iwonie i Piotrowi Jędrzejczakom oraz ministrantom: Wojtkowi, Bartkowi i Antoniemu.

 2. W najbliższą sobotę wigilia, przypominam że tego dnia obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Kancelaria tego dnia nie będzie czynna.

 3. Pasterka będzie sprawowana w Swędowie o godz. 22-ej, a w Szczawinie o godz. 24-ej.
  Przed Pasterką w Szczawinie ( od 23.30 ) zapraszam Orkiestrę i wszystkie chętne osoby do śpiewania kolęd. W Swędowie zapraszam na śpiewanie kolęd na godz. 21:30.
  Tradycyjnie 25 grudnia (
  niedziela) w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. będą sprawowane o godz. 08:30, ( Swędów – 10:45 ) i 12:30 w Szczawinie. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 17-tej.

   

 4. We wtorek odbyło się spotkanie w sprawie Orszaku Trzech Króli, który chcemy zorganizować wzorem ubiegłego roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, aby tego dnia wziąć udział we wspólnym świętowaniu. Przypominam, że materialnym wsparciem dla organizacji są ofiary zbierane codziennie na roratach, w pierwszych dwóch tygodniach zebrano 625 zł.

 5. Opłatki można nabyć w zakrystii. Bóg zapłać Państwu roznoszącym dotychczas opłatki. Zebrano 1300 z Anielina Swędowskiego, z Wołynia - 416 zł, Bóg zapłać.

 6. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy z Matką Bożą podczas mszy świętych roratnich, odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

 7. Możemy także nabywać świece Caritas w zakrystii po mszach świętych. Male po 8 zł, średnie po 14, duże po 20. są także do nabycia kalendarze religijne na rok 2023 po 5 zł.

 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii, remontu parkanu cmentarnego i dachu kościoła. Jeżeli ktoś chce wesprzeć naszą parafię podaję nr konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Zgierzu RB 88 8783 0004 0018 5013 2000 0001.

 1. Polecamy do lektury prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

 2. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.


III NIEDZIELA ADWENTU - 11 GRUDZIEŃ

III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia parafialne:

 1. Dzisiaj na mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 2. We wtorek o godz. 18 w kościele spotkanie w sprawie Orszaku Trzech Króli, który chcemy zorganizować wzorem ubiegłego roku.

 3. Opłatki można nabyć w zakrystii. Bóg zapłać Państwu roznoszącym dotychczas opłatki. Zebrano 770 z Podola, ze Szczawina Małego - 470 zł, Bóg zapłać.

 4. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy z Matką Bożą podczas mszy świętych roratnich, odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

 5. W poniedziałek i sobotę ze względu na spowiedzi rekolekcyjne kancelaria nie będzie czynna.

 6. Możemy także nabywać świece Caritas w zakrystii po mszach świętych. Male po 8 zł, średnie po 14, duże po 20. są także do nabycia kalendarze religijne na rok 2023 po 5 zł.

 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii, remontu parkanu cmentarnego i dachu kościoła. Jeżeli ktoś chce wesprzeć naszą parafię podaję nr konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Zgierzu RB 88 8783 0004 0018 5013 2000 0001.

 1. Polecamy do lektury prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

 2. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.


II NIEDZIELA ADWENTU -- 4 GRUDZIEŃ

Ogłoszenia parafialne:

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe które poprowadzi O. Zbigniew, misjonarz Oblat z Grotnik. Rekolekcje potrwają do wtorku 6 grudnia, spowiedź przewidziana jest na poniedziałek 5 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest w gablotce i na stronie internetowej.

 2. Dzisiaj na sumie dzieci, które przygotowują się do I-ej Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.

 3. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o godz. 9.00 i 17.00. Ze względu na uroczystość nie ma rorat tego dnia.

 4. Za tydzień na mszę św. o godz. 17.00 zapraszam kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 5. Bardzo proszę, aby osoby, które roznosiły opłatki do tej pory zechciały to uczynić także w tym roku. Opłatki można nabyć także w zakrystii. Bóg zapłać Państwu Marii i Markowi Figlarkom za rozniesienie opłatków w Maciejowie i Rozalinowie. Zebrano 542 zł, Bóg zapłać.

 6. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy z Matką Bożą podczas mszy świętych roratnich, odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

 7. W poniedziałek i sobotę ze względu na spowiedzi rekolekcyjne kancelaria nie będzie czynna.

 8. Możemy także nabywać świece Caritas w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świece są do nabycia w zakrystii po mszach świętych. Male po 8 zł, piramidki i walce po 14, duże po 20. są także do nabycia kalendarze religijne na rok 2023 po 5 zł.

 9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii, remontu parkanu cmentarnego i dachu kościoła. Jeżeli ktoś chce wesprzeć naszą parafię podaję nr konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Zgierzu RB 88 8783 0004 0018 5013 2000 0001.

 1. Polecamy do lektury prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

 2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedziele Adwentu (4 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Dernowski, duszpasterz akademicki z Olsztyna.

 3. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

 

Rekolekcje Adwentowe

 

SZCZAWIN  04 - 06 GRUDZIEŃ 2022 r.


Niedziela 4  grudzień 2022 r.

 

8.30. Msza św. z nauką ogólną.

10.45 Msza św. z nauką ogólną w Swędowie.

12.30 Msza św. z nauką dla dzieci.

17.00 Msza św. z nauką ogólną.

 

Poniedziałek 5  grudzień  2022 r.

 

9.00      Msza św. z nauką ogólną.

16.00   Msza św. z nauką ogólną w Swędowie.

17.00 Msza z nauką dla dzieci

18.00    Msza św. z nauką ogólną.

 

Wtorek 06  grudzień  2022 r.

 

9.00      Msza św. z nauką ogólną połączona z sakramentem chorych

16.00   Msza św. z nauką ogólną w Swędowie.

17.00 Msza z nauką dla dzieci

18.00    Msza św. z nauką ogólną.

 

Spowiedź w poniedziałek od 9.00. do ostatniej osoby i od 17.00  do ostatniej osoby na mszy św.

Spowiedź w Swędowie od 16.00


I NIEDZIELA ADWENTU - 27 LISTOPAD

I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia parafialne:

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Podczas każdej mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby osoby, które roznosiły opłatki do tej pory zechciały to uczynić także w tym roku. Opłatki można nabyć także w zakrystii.

 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z Matką Bożą podczas mszy świętych roratnich, odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

 3. W poniedziałek ze względu na konferencję dla wszystkich kapłanów (do środy) kancelaria nie będzie czynna

 4. W pierwszy piątek miesiąca od 10 odwiedziny chorych, od 16.30 spowiedź.

 5. Na prośbę ojca rekolekcjonisty rekolekcje adwentowe zaczniemy już w II niedzielę adwentu, czyli 4 grudnia i potrwają do wtorku 6 grudnia, spowiedź przewidziana jest na poniedziałek 5 grudnia.

 6. Intencje mszalne zamówione na czas rekolekcji przesunięte są o tydzień do przodu.

 7. Możemy także nabywać świece Caritas w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świece są do nabycia w zakrystii po mszach świętych. Male po 8 zł, piramidki i walce po 14, duże po 20. są także do nabycia kalendarze religijne na rok 2023 po 6 zł.

 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii, remontu parkanu cmentarnego i dachu kościoła. Jeżeli ktoś chce wesprzeć naszą parafię podaję nr konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Zgierzu RB 88 8783 0004 0018 5013 2000 0001.

 1. Polecamy do lektury prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny


NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 20 LISTOPAD

Ogłoszenia parafialne:

 1. Wyrazy wdzięczności składam wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszych świątyń i włożyli wiele serca w przygotowanie uroczystości wizytacyjnych.

 2. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzony był w niedzielę 13 listopada. Możemy włączyć się w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

 3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dzisiaj tak zaplanujmy czas aby można było uczestniczyć w roratach i rekolekcjach adwentowych.

 4. Na prośbę ojca rekolekcjonisty rekolekcje adwentowe zaczniemy już w II niedzielę adwentu, czyli 4 grudnia i potrwają do wtorku 6 grudnia, spowiedź przewidziana jest na poniedziałek 5 grudnia.

 5. Intencje mszalne zamówione na czas rekolekcji przesunięte są o tydzień do przodu.

 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej parafii, remontu parkanu cmentarnego i dachu kościoła. Jeżeli ktoś chce wesprzeć naszą parafię podaję nr konta bankowego:

Bank Spółdzielczy w Zgierzu RB 88 8783 0004 0018 5013 2000 0001.

 1. Polecamy do lektury prasę katolicką, a zwłaszcza tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczawinie, siedziba: Szczawin, Kościelna 27.